Çeyiz Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çeyiz Alışverişi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenleri Sizin İçin Derledik.

Liste Yapın

Çeyiz hazırlığı sürecinde öncelikle eksiksiz ve detaylı bir liste hazırlamak bu süreçte işinizi kolaylaştıracak en önemli adım. Listenizde ihtiyaçlarınızı mutfak gereçleri, beyaz eşyalar, küçük ev aletleri vesaire gibi ana başlıklarla kategorilendirebilir satın aldıkça üstünü çizebilirsiniz. Bu işlem herhangi birini almayı unutmanıza ya da gereksiz birden çok ürün almanıza engel olacaktır. Listeye eklenecek ürünleri bütçenizi göz önüne alarak, öncelik sırasına göre ve evin metrekaresi de değerlendirilerek belirlerseniz hem büyük masraflardan hem de gereksiz eşyaların yüklerinden kurtulursunuz.

Sizler İçin Hazırlamış Olduğumuz A’dan Z’ye 2020 Evlerinin Çeyiz Listesi! Yazımızı’da Okuyabilirsiniz.

Aşırıya Kaçmayın

Çeyiz hazırlığında alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeri de aşırıya kaçmamaktır. Düğün ve sonrasında da maddi harcamaların olacağını varsayarak ekonomik tercihler yapmalıyız. Kalitesiz ve ucuz birkaç ürün yerine pahalı ama kaliteli tek ürün tercih etmeliyiz. Kaliteli ürünler sağlıklı ve uzun ömürlü kullanım sağlayacaktır. Bütçeniz veya zamanınız kısıtlıysa öncelikli olarak temel ihtiyaç ürünlere yönelmeli onları tamamladıktan sonra daha az gerekli aynı tip yedekleri almalısınız. Örneğin bütçeniz çok kısıtlıysa misafir için battaniye, nevresim almayın bunlar evlendikten sonra da tamamlanabilir. Bir diğer önemli tavsiye de kullanmayacağınızı düşündüğünüz sırf başkaları alıyor diye siz de kendinizi almak zorunda hissettiğiniz ürünleri almayın.

Beyaz Eşya Alırken

Beyaz eşya alırken öncelikle enerji verimlilik sınıfına dikkat etmeniz gerekiyor. Enerji verimlilik sınıfının A olması en düşük enerji tüketimini ifade ediyor. Uzun vadede elektrik kullanımından A sınıfı ile büyük ölçüde tasarruf edebilirsiniz.

 Bir diğer önemli nokta da ürünlerin boyutları evinde ayrılan yerlere uygun olmalı. Buzdolabı ve Bulaşık Makinesi alırken standart ölçülerin dışına çıkmamanız, eviniz henüz belli değilse sizin için avantaj olacaktır. Aynı şartlar için Çamaşır Makinenizi de Kurutma Makinesinden ayrı almak yerine kurutmalı tercih edebilirsiniz ya da isteğinize göre beyaz eşya alışverişinizi düğüne yakın bir tarihte evinizin imkanlarına göre ölçerek yapabilirsiniz.

Mutfak Gereçleri Alırken

​​​​​​​Mutfak gereçlerini alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta sağlığa zararsız yani sağlıklı ve gündelik hayatı kolaylaştıran, pratik tercihlerde bulunmak.

Elektrikli Küçük Ev Aletleri

​​​​​​​Çeyiz için küçük ev aletleri alırken ürünlerin ayırt edici özelliklerine dikkat etmeniz gerekir. Dekorasyonunuza uygun, modern tasarımları ile hem dolapta hem de tezgah üstünde kullanabileceğiniz, ergonomik ürünleri tercih etmelisiniz. Ayrıca elektrikli küçük ev aleti alırken işlemlerinizin daha güvenli ve hızlı gerçekleşmesi için yüksek enerji kapasiteli modelleri tercih edebilirsiniz.

Aksesuar Alırken

​​​​​​​Anlık moda ürünlere çok fazla yatırım yapmayın, modadan önce kendi tarzınıza yönelin. Renk uyumunu ve tasarımlarını da göz önünde tutarak birbirleriyle alakalı ürünleri almaya özen gösterin.

Garanti Belgelerine Dikkat Edin

​​​​​​​Ürünleri satın alırken, satın almış olduğunuz mağazanın yetkilileriyle görüşüp garanti belgelerini satın aldığınız tarihten değil de düğününüzü yaptığınız tarihten sonra başlatabilirsiniz. Böyle bir seçeneğiniz olmazsa garantisi bir veya iki yıl olan ürünleri bütçe ayırıp düğününüz den birkaç ay önce alabilirsiniz.

Çok Daha Detaylı Bir Şekilde Hazırlamış Olduğumuz Çeyiz Seti Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Altın Kurallar! Makalemizi Çeyiz Alışverişinizden Önce Okumanızı Şiddetle Tavsiye Ederiz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe