Mutfak İçin Hiç Duymadığınız Bilgiler

Mutfak temizliği, mutfakta yemek yapmak ve çok daha fazlası… Mutfakta her şey ilk etapta zor görünüyor. Ancak pratik bilgiler ile mutfakta her işten keyif alacaksınız.

İşte, mutfakta hiç duymadığınız bilgiler…

Mutfakta Yemek Yapmak

Her şeyin bir püf noktası var. Mutfakta yemek yapmak da bunlardan biri. Mutfak için hiç duymadığınız bilgiler direkt olarak bu alanda hem rahat etmeniz hem de birbirinden güzel lezzetler ortaya çıkarmanıza kolaylık sağlıyor.

Beşamel sos;

Örneğin kıvamı önemli olan sos ve buna benzer şeylerde, önceden tuz atmak lezzetin kaçmasına, kıvamın bozulmasına yol açıyor. Ancak çoğu zaman da önceden tuz atılır. Buna dikkat ederseniz, sorun yaşamadan en lezzetli sos ve yemeklerin hazırlanmasını sağlayabilirsiniz.

Lezzetli bir ciğer;

Mutfakta mutlaka bilmeniz gereken bilgiler arasında lezzetli bir ciğer kızartmanın püf noktası var. Herkes gibi olmayın! Lezzetli ve yumuşak bir ciğer yemek için tek yapmanız gereken kızartma ununa bir tatlı kaşığı kadar karbonat ilave etmek. Bu sayede çok daha lezzetli bir tat ortaya çıkmış olacak.

Kolayca domates soymak;

Mutfakta püf noktalar adı altında ayrıca bilmeniz gereken domatesi kolayca soymak olacak. Çoğu zaman soymaktan kaçındığınız domates kabuğunu kolayca soyabileceksiniz. Bunun için domatesi önceden kaynar suyun içine bırakın. Çıkardıktan sonra da bıçağın arka kısmı ile direkt olarak domatesi temizleyin. Kabuğun anında soyulduğunu göreceksiniz.

Gözleriniz Yaşarmadan Soğan Soyun

Sadece lezzete dair bilgiler değil, mutfakta hayatınızı kolaylaştıracak bilgiler de önemli. Mutfakta en zor dakikalar koku ve göz yaşı ile yaşanıyor. Bunun için mutfakta soğan soyarken gözlerinizin yaşarmaması için sunulan öneriyi değerlendirin.

Soğanı doğramadan önce;

İlk olarak soğanın gözlerinizi yaşartmaması için yapmanız gerekenler arasında direkt olarak soğanın 30 dakika dondurucuda bekletilmesi yer alıyor. Bunun için direkt olarak 30 dakika dondurucuda bekletmiş olduğunuz bir soğanı doğrayın. Gözlerinizin yaşarmadığını göreceksiniz. Bu pratik bilgi sayesinde mutfakta yemek yapmak hem kolay hem de keyif verici olacak.

Mutfakta pratik bilgiler ile lezzet dolu dakikalara ulaşmak çok kolay…

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe