Salon Takımı Alırken Dikkat Edilecekler

Caydanlik.Net Dekorasyon Fikirleri

Mobilyalar ev dekorasyonlarının en önemli parçaları. Özellikle de salon takımları. Peki, salon takımı alırken nelere dikkat etmeliyiz? İşte sizin için birkaç ipucu.

Öncelikle salon takımlarının sağlamlığının diğer mobilyalardan daha önemli olduğunu unutmayın.

Çünkü en sık kullandığımız mobilya türü salon takımlarıdır. Salon takımı alırken nelere dikkat etmeliyiz sorusuna verilebilecek ilk yanıt da sağlamlık olmalıdır. Mobilyanın sağlamlığını belirleyen ise işçilik kadar kullanılan ağacın dayanıklılığıdır.

Salon takımları seçilirken genellikle renkleri ve desenleri kıstas olarak alınır. Oysa kumaşların kalitesi takımların ömrünü belirler. Salon takımı alırken dikkat etmemiz gerekenler sorusunun belki en bilinmeyen yanıtı da budur. Kumaşı gözünüze çok estetik görünebilir ancak kolay deforme olan veya leke tutan bir kumaş ise sizi seçiminizden dolayı pişman edebilir.

Son olarak; seçeceğiniz renkler de önemlidir. Renk ve desenler evinizin genel konseptine uygun olmalıdır. Eve hareketlilik katmak zıt renklerle, sıcak bir atmosfer kazandırmak toprak tonlarıyla mümkün olabilir. Kırmızı ve siyah gibi iddialı renkler ise evinize daha modern bir görünüm katar.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe